Põrandate hooldus


Põranda õige ja regulaarne hooldamine tagab põrandale pikaajalise vastupidavuse ning värske väljanägemise. Kuid tihtipeale ei ole võimalik pinnapealse puhastamisega täielikult põrandat puhastada, mistõttu vajavad põrandakatted olenevalt kasutusmahust vähemalt kord aastas masinaga süvapesu.

Põrandate süvapesu

Põrandate süvapesu käigus eemaldatakse põrandalt vana ning kulunud kaitsekiht masinpesuga. Seejärel olenevalt kattematerjalist puhastatakse pind käsitsi või õrnalt masinaga ja lõpetuseks imetakse kogu mustus põrandalt veeimuriga ära.

Põrandate katmine kaitsekihiga

PVC- ja linoleumpõrandaid on võimalik katta kaitsevahaga, mis oluliselt pikendab põranda eluiga ja lihtsustab regulaarset hoolduskoristust. Ilma kaitsevahata põrandatele tekivad tihti pöördumatud kahjustused ja nn käigurajad.

Kivipõrandaid on võimalik katta kivikaitsevahendiga, jättes põrandale sarnaselt kaitsevahale põrandat kaitsva kihi. Samuti saab kivipõrandaid küllastada, mis küll ei oma samu omadusi kui kaitsevahend aga jätab põrandale õhukese kihi, mis ei lase mustusel nii kergesti kinnituda ja hõlbustab regulaarset hoolduskoristamist.

Regulaarselt kaitsetöötlust uuendades näeb põrand ka peale mitmeid aastaid välja kui uus. Kaitsevaha on võimalik valida nii matt kui ka läikiva vahel.

 

Põrandate hooldusteenused:

  • PVC- ja linoleumpõrandate süvapesu
  • PVC – ja linoleumpõrandate vahatamine
  • Kivipõrandate ja betoonpõrandate süvapesu ja kaitsekihi lisamine
  • Plaaditud põrandate süvapesu ja kaitsekihi lisamine